Membros

Dr. Xosé López García (coordinador)
Cibermedios e historia do xornalismo
xose.lopez.garcia@usc.es

Dra. Ana Bellón Rodríguez
Xornalismo e divulgación científica
ana.bellon@usc.es

Dr. Francisco Campos Freire
Medios públicos e xestión
francisco.campos@usc.es

Hermenegildo José Casás García
Xornalismo de datos e redes sociais
j.casas@usc.es

Dra. Tania Fernández Lombao
Medios públicos, industrias culturais
tania.fernandez.lombao@usc.es

Dr. Carlos Ferrás Sexto
Sociedade e territorio
carlos.ferras@usc.es

Dr. Manuel Gago Mariño
Xornalismo e cibermedios
manuel.gago.marino@usc.es

Dra. Berta García Orosa
Xornalismo e comunicación organizacional e política
berta.garcia@usc.es

Dra. María Cruz Negreira Rey
Xornalismo hiperlocal, redes sociais e cibermedios
cruz.negreira@usc.es

Dr. Xosé Antonio Neira Cruz
Xornalismo e industrias culturais
neira.cruz@usc.es

Dr. Xosé Pereira Fariña
Cibermedios e arquitectura da información
xose.pereira@usc.es

Dra. Sara Pérez Seijo
Cibermedios e narrativas inmersivas
s.perezseijo@usc.es

Dr. Xosé Ramón Pousa Estévez
Radio
xoseramon.pousa@usc.es

Dra. Marta Rodríguez Castro
Medios de servizo público
m.rodriguez.castro@usc.gal

Xurxo Salgado Tejido
Xornalismo e cibermedios
xurxo.salgado@usc.es

Dra. Alba Silva Rodríguez
Xornalismo e comunicación móbil
alba.silva@usc.es

Dr. José Sixto García
Marketing e comunicación corporativa
jose.sixto@usc.es

Dr. Xosé Soengas Pérez
Radio, informativos e censura
xose.soengas@usc.es

Dr. Carlos Toural Bran
Cibermedios e comunicación multimedia
carlos.toural@usc.gal

Dr. José Miguel Túñez López
Comunicación corporativa e institucional
miguel.tunez@usc.es

María Valcárcel Tabernero
Cibermedios
maria.valcarcel.tabernero@usc.es

Dr. Jorge Vázquez Herrero
Cibermedios e narrativas interactivas
jorge.vazquez@usc.es

Dr. Pablo Vázquez Sande
Comunicación política
pablo.vazquez.sande@usc.es

Dr. Ángel Antonio Vizoso García
Cibermedios e visualización da información
angel.vizoso@usc.gal

Persoal investigador en formación e perfeccionamento

Xián Lois Alcayde Dans

Gloria García Vivero
Verificación e infoentretemento

Tania Forja Pena

Beatriz Gutiérrez Caneda
Xornalismo e alta tecnoloxía

Isaac Maroto González
Televisión pública
isaac.maroto.gonzalez@usc.es

Iván Otero González
Cibermedios e tecnoloxía
ivan.otero.gonzalez@usc.es

Martín Vaz Álvarez
Medios de servizo público
martin.vaz.alvarez@usc.gal

Colaboradores externos

Dra. Verónica Paulina Altamirano Benítez
Universidad Técnica Particular de Loja 

Dra. Almudena Barrientos Báez
Universidad Complutense de Madrid

Dra. Carmen Costa Sánchez
Universidade da Coruña

Dr. Jorge Andrés Cruz Silva
Pontificia Universidad Católica del Ecuador

Dra. Ana Gabriela Custódio Frazao Nogueira
Universidade Fernando Pessoa

Dr. Marius Dragomir
Center for Media, Data & Society

Dr. Pablo Andrés Escandón Montenegro
Universidad Andina Simón Bolívar sede Ecuador

Dr. Santiago Gallur Santorun
Universidad Autónoma de Ciudad Juárez

Dra. Yolanda García Vázquez
Mujeres Vulnerables Lab

Dra. Saudia Yanire Levoyer Salas
Universidad Andina Simón Bolívar sede Ecuador

Dr. Moisés Limia Fernández
Universidade do Minho

Lara Lozano Aguiar
Televisión de Galicia

Paula Martínez Graña
Radio Galega

María Melle Goyanes
Comunicación Dixital

Juan Manuel Prieto Arosa
Comunicación Dixital – Novos Medios

Dra. Talía Rodríguez Martelo
Universidade de Vigo

Dra. Ana Cecilia Vaca Tapia
Pontificia Universidad Católica de Ecuador-Sede Ibarra